IŠ KARTOS Į KARTĄ: pirmosios grupės, aprašymas
Festivalis „Iš kartos į kartą“ informuoja, kad 2013 m. vasario 16 d. Kaune norintieji galės pasiklausyti 6 grupių. Šiuo metu jau paskalebti pirmieji keturi dalyviai . Tai Ūkanose (folkrokas, Vilnius), Siela (Gotikinis rokas) ir Karas(Pagan/black metal, Vilnius), Gyvata (post-folkloras, Klaipėda).
„Iš kartos į kartą“ – tai kasmetinis festivalis, skirtas 1918 m. Vasario 16 –ąjai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, paminėti. Jo metu yra galimybė paklausyti paskaitų apie Lietuvos istoriją ir etnologiją, dalyvauti disputuose, pasižiūrėti meninius ir dokumentinius filmus istorine tematika. Festivalį užbaigia koncertas.
Kiekvienais metais festivalio metu akcentuojamas skirtingas Lietuvos istorijos laikotarpis: nuo pirmųjų baltų genčių, LDK valstybės, ATR atsiradimo ir brendimo laikotarpio ir t.t. Priklausomai nuo pristatomo laikotarpio keičiasi festivalio paskaitų turinys, parenkami atitinkami filmai ir atributika.
2010 m. festivalis buvo skirtas mūsų protėviams baltams, pristatomi jų namai, dievų garbinimo buveinės, kuriose jie sėmėsi stiprybės, kur vėliau buvo pastatytos pirmosios LDK tvirtovės. Todėl festivalio plakate buvo pavaizduotas Medvėgalio piliakalnis.
2011 m. festivalio plakate matome žilagalvį tėvą perduodantį kardą sūnui, o kartu su ginklu jis perduoda savo patirtį, atsakomybę ir pareigą ginti brangiąją Tėvynę. Tai – karaliaus Mindaugo, Algirdo, Kęstučio, Vytauto ir kitų didžiųjų kunigaikščių Lietuva.
2012 m. plakate puikavosi viena svarbiausių XVI a. LDK Radvilų rezidencija – Miro pilis, esanti dabartinės Gudijos (Baltarusijos) teritorijoje. Festivalio pagrindinė mintis: Lietuvos istorija nesibaigia vien dabartinės Lietuvos sienomis.
Į 2013 m. festivalį kviečiančiame plakate matysime Abiejų Tautų Respublikos (ATR) pasididžiavimą – sparnuotąjį husarą. Tai ATR karys, XVII a. kėlęs siaubą visiems LDK priešams. Festivalio metu kalbėsime ATR, jos didybę ir nuosmukį, pasiekimus ir nelaimes. Kaip visada festivalio pagrindine ir baigiamąja dalimi bus patriotinis koncertas, kurio tikslas sukviesti visus besididžiuojančius mūsų valstybės garbinga istorine praeitimi ir tikinčius jos laiminga ateitimi Lietuvos piliečius kartu paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šventę. Tai galimybė Vasario 16 –ąją švęsti patriotiškai nusiteikusių žmonių apsuptyje, klausantis įvairių muzikinių žanrų muzikos: folkloro bei jo transformacijų, patriotinio roko ir metalo.